Pottseppade ja korstnapühkijate kümnendad suvepäevad möödusid harivalt ja lõbusalt

16.-17. augustil toimusid üle-eestilised Pottseppade ja Korstnapühkijate Suvepäevad, mis sel korral leidsid aset Viljandimaal, Valma Seikluspargis.

Toredaks traditsiooniks saanud üritus toimus seekord juba kümnendat korda. Sellel aastal osales üritusel rekordarv spetsialiste, 70 pottseppa ja korstnapühkijat ning nagu ikka korraldavad üritust Wienerbergeri ja Weberi meeskonnad.

Nagu ka eelmisel aastal, oli esimese päeva programm koostatud koolituspäevana. Lisaks tooteid tutvustavatele ettekannetele toimusid ka esitlused ja diskussioonid, mida juhtisid päästeameti ja Soome Pottseppade Liidu esindajad. Uusi Terca telliseid ja nende erinevate formaatide kasutusviise tutvustas Wienerberger AS tootejuht Eduard Rõžov. Fibo moodulkorstnate ja Weberi segude teemal tegi ettekande Saint-Gobain Ehitustooted AS tootejuht Raul Reinson. Alari Tõnissoo, Päästeameti Lääne päästekeskuse insenertehnilise büroo juhataja, ettekanne oli ohutustingimuste ja kasutuslubade teemal. Soome Pottseppade Liidu juhatuse esimees Heikki Hyyttiäinen rääkis ahjude ajaloost, korrektsest ahjude ja kaminate kasutusest ning pööras palju tähelepanu ka disainile. Paljud küsimused leidsid vastuse ja aktuaalsed probleemid said läbi arutatud. Lisaks töisele osale toimusid õhtupoolikul meeleolukad meeskondlikud võistlused, nauditi saunamõnusid ning mõnusate kitarrikeelte helide saatel võeti ühiselt ka laul ülesse.

Kui oled pottsepp või korstnapühkija ja soovid saada tooteuudiseid ning osaleda meie koolitustel ja teistel üritustel, siis anna meile endast ja oma soovist kindlasti teada, saates e-maili aadressil kairi.pops@wienerberger.com!  

Seotud viited