Wienerberger kutsub üles esitama kogu maailma silmapaistvaid tellisehitisi auhinnale Brick Award 2018. Oodatud on arhitektide, arhitektuurikriitikute ja -ajakirjanike ettepanekud. Tööde esitamise tähtaeg on 20. aprill 2017

2004. aastal ellu kutsutud Wienerberger Brick Award on iga kahe aasta tagant toimuv arhitektuurikonkurss, millega tunnustatakse silmapaistvalt moodsaid ja uuenduslikke tellisehitisi. 2018. aastal annab Wienerberger selle rahvusvahelist tunnustust pälvinud konkursi auhinnad üle kaheksandat korda ja ootab võistlustöid. Arhitektide, arhitektuurikriitikute ja -ajakirjanike ettepanekuid oodatakse selleks loodud spetsiaalsel veebilehel: brickaward.com. 2016. aastal esitati konkursile enam kui 600 ehitist 55 riigist.

Auhinna peavõitjat, kes on ühtlasi ühe kategooria võitja, premeeritakse 7000 euroga, ülejäänud 4 kategooria iga võitjat autasustatakse 5000 euroga.


Auhind antakse välja viies kategoorias:


• kodutunne,
• koos elamine;
• koos töötamine;
• ühiskondlik ruum;
• raamidest väljapool (ingl outside the box) ehitamine.


Viimases kategoorias hinnatakse tellise uuenduslikke kasutusviise, mille alla kuuluvad näiteks uued ehitustehnoloogiad, eritellimusel valmistatud tellised või ehitise uutmoodi ornamentika. Keraamilised ehitusmaterjalid – saviplokid, fassaaditellised, savist katuse- või sillutuskivid – peavad moodustama esitatud võistlustöös olulise osa. Wienerbergeri toodete kasutamine ei ole konkursil osalemise eeldus. Eritähelepanu pööratakse hoone toimivuse, kestvuse ja tõhusa energiakasutuse ühendamisele. Konkursi päevakajalisuse tagamise lisatingimus on ehitise valmimine 2014. aastal või hiljem.


Pärast tööde esitamise tähtaega 20. aprillil 2017 valib arhitektuuriajakirjanikest ja -kriitikutest koosnev žürii laekunud võistlustööde hulgast 50 ehitist, mis esitatakse auhinnale Wienerberger Brick Award 2018 ning avaldatakse konkursiraamatus „Brick18”. Järgmiseks valib rahvusvaheline arhitektide žürii iga võistluskategooria võitja ning peaauhinna saaja.


Ametlik auhinnatseremoonia toimub 2018. aasta kevadel Viinis. Samal ajal ilmub ka kõiki 50 nomineeritud võistlustööd sisaldav raamat „Brick18”.

Ootame teie töid! www.brickaward.com


Lisainformatsioon
Ants Sutt
Tel. +372 618 1902  | ants.sutt@wienerberger.com

Andrea Blama, avalike suhete juht
Turundus- ja kommunikatsiooniosakond, Wienerberger – Clay Building Materials
Tel. +43 1 601 92  10556 | andrea.blama@wienerberger.com

 

Seotud viited