Eile, 20. mail avas Wienerberger AS oma Lääne-Virumaal Aseris asuvas tehases uue automaatse sorteerimise ja pakendamise liini.
Eile, 20. mail avas Wienerberger AS oma Lääne-Virumaal Aseris asuvas tehases uue automaatse sorteerimise ja pakendamise liini.
20 aasta jooksul on Wienerberger kontsern investeerinud Eesti äriüksusesse ligi 26 miljonit eurot ja andnud tööd keskmiselt 130 inimesele aastas. Wienerberger AS on suurim “tellisepealinna” tööandja ja osaleb ning panustab aktiivselt kogukondlikku ellu.
Meie inimestes on püüdlikkust arendada ennast ja tootmist ning võimaldada läbi meie kaasaegsete ja looduslike ning erakordselt vastupidavate ehitusmaterjalide luua maailmast ilusam paik! Seetõttu toimub ka tootegruppide ja -valiku laiendamine, mis on seotud turu trendide või nõudlusega, aga ka kooskõlas Wienerbergeri tegevusega teistes riikides.
2021. aasta on meie jaoks suurte muutuste aasta Aseri tehases. Eile pidulikult avatud uue automaatse sorteerimise ja pakendamise liiniga tõuseb tänu robotitele meie tehase tootmiskiirus.
Wienerberger AS Tegevjuht ja juhatuse liige Margus Puusepp rääkis lindilõikamise tseremoonial: "Viimased kolm aastat meie äritegevuses on olnud eriti edukad ja oleme leidnud suuri strateegilisi koostööpartnereid nii Baltikumis kui ka Venemaal. Meie läbimüük on suurenenud ka ekspordi näol Soome ja oleme saavutanud positiivseid tulemusi, mis on ka olnud aluseks sellele, et meie tänane uus automatiseeritud sorteerimis- ja pakkimisliin on saanud tegelikkuseks. Ainult tänu meie headele finantsilistele tulemustele ja suurele töövõimele, saime eelmise aasta detsembris selle 650 000 Eurose investeeringu kinnituse meie Viinis asuvast peakontorist. Tegevjuhina näen mina uue liini avamises mitmeid rõõmustavaid võite nii meie töötajatele, firmale kui ka meie tulevastele põlvedele. Esiteks näen ma suurt võitu töötervishoiu ja tööohutuse vallas. Meie uued robotid hakkavad tegema seda tööd, mida siiamaani pidid tegema meie töötajad oma füüsilise jõuga ja me tagame sellega oma tööliste parema tervise ja heaolu. Teiseks saavutame me uue automaatse liiniga tootmise efektiivsuse ja tootlikuse tõusu. Ja kolmandaks, mõeldes meie lastele ja tulevastele põlvedele, saavutame selle investeeringuga suure loodusliku võidu, väiksema CO2 jalajälje näol. Sama gaasi mahu tarbimise juures, saavutame nüüd suurema tonnaaži toodangut ning vähendame otseselt keskkonna mõju meie tulevastele põlvedele.“