Wienerberger Eesti toetab Ida- ja Lääne-Virumaal discgolfi arengut

Oleme sel aastal otsustanud panustada discgolfi arendamisesse ning lõime 2 aastaks käed Alutaguse Eagle discgolfiklubiga. Koostöö eesmärgiks on discgolfi kui spordiala arendamine ja toetamine Ida- ja Lääne-Virumaal, sh ka noorsportlaste toetamine nende sportlikul teekonnal. Sel aastal võtsime südameasjaks Egert Hüti toetamise.
 
Alutaguse Eagle discgolfi klubi asub Ida-Virumaal ja on tegutsenud juba aastast 2014. Kokku on klubis 50+ liiget. Klubi tegevustega saab tutvuda: https://www.alutaguseeagle.ee/

  • Miks me just discgolfi otsustasime panustada?
  • Discgolf - mis mäng see on?
  • Kellele see mäng sobib?
  • Miks peaks discgolfi mängima?
  • Kus saab discgolfi mängida?
  • Mõned soovitused, kus discgolfi mängida
  • Discgolfi ajalugu
  • Üritused koostöös Alutaguse Eagle discgolfi klubiga

Miks me just discgolfi otsustasime panustada?

Võtsime omale südameasjaks toetada ala, mis on sobilik ja jõukohane erinevas vanuses inimestele. Tegemist on järjest enam populaarsust koguva alaga, mida harrastavad tuhanded inimesed üle Eesti ja mis peamine, ala ise on kõigile ka taskukohane. Kokkuvõttes klappisid kõik punktid kokku meie visiooniga ning sellest lähtuvalt oma valiku just discgolfi kasuks langetasime.
 
Oleme oma plaanidesse võtnud ka Aserisse päris omanimelise Wienerbergeri discgolfi raja ehitamise, et pakkuda sealsetele elanikele ühte alternatiivset vaba aja veetmise ja sportimise võimalust.

Mäetaguse discgolfi raja värav
© Tarmo Tomson / Wienerberger AS

Discgolf - mis mäng see on?

Lühidalt öeldes on discgolf hasarti tekitav sportmäng, kus mängijad peavad võimalikult väheste visete arvuga spetsiaalse lendava taldriku viskama discgolfi korvi.

Mängu võitjaks on see, kes väiksema visete arvuga läbib etteantud raja, mis tavaliselt koosneb 9 või 18 korvist. Mäng sarnaneb oma põhimõttelt tavalise palli-golfiga, selle vahega, et palli ja kepi asemel on ketas ja spetsiaalne kettidega korv. Samuti on sarnane mängus kasutatav sõnavara – birdie, par, bogey, out-of-bounds, puttimine jne.

Kellele see mäng sobib?

Discgolfi mängimine kogub Eestis aina enam populaarsust. Tegemist on mänguga, mis on samaaegselt lõbus, täpset silma ja kätt arendav, seltskondlik, loodust avastada võimaldav ning pealekauba tasuta.

Discgolfi järjest suureneva huvi ja mängijate arvu taga peitub lihtne tõde. See mäng sobib kõigile! Discgolf on üks parimaid tervisespordi viise, kuna seda võib mängida tõesti igas eas, sõltumata füüsilisest ettevalmistusest. Peale selle on discgolf lihtne. Seda saab mängida nii lihtsalt ajaveetmiseks ja loodust nautides kui ka tõsise spordina ja võisteldes.

Lõbusa ja enesele väljakutset pakkuva korvide jahtimise kõrval annavad märkamatult läbitud kilomeetrid mõõduka koormuse. Omandades teadmisi tehnikatest, ketaste lennuomadustest ning lisades sinna juurde pühendumise, on võimalik saavutada ka professionaalne tase discgolfimaailma tipus.

Miks peaks discgolfi mängima?

Discgolf on küll vähest füüsilist aktiivsust nõudev spordiala, aga siiski on terve keha pidevalt kasutuses ja pärast pikka päeva rajal tunned, et oled aktiivne olnud. Samuti võib ette tulla väga palju mängusituatsioone, mis nõuavad eri visketehnikaid ja mänguplaani, et järgmine viskekoht oleks parim võimalikest. Sellised olukorrad teevad mängu huvitavaks, tuues kaasa nii juubeldusi kui ka frustratsiooni.

Discgolfi mängimiseks ei ole vaja erilist riietust ega jalanõusid, igaüks valib need enda äranägemise ja mugavuse järgi. Samuti on varustus paljude teiste spordialadega võrreldes soodne. Kettad, mida kasutavad harrastajad ja maailmatipud, on samas hinnaklassist, jäädes vahemikku 10-16 eurot, alustamiseks piisab ühest-kahest kettast.

Discgolf
© Tarmo Tomson / Wienerberger AS

Kus saab discgolfi mängida?

Eestis on hetkel enam kui 130 discgolfi parki, enamus neist asuvad erinevatel terviseradadel või avalikes parkides ja on seetõttu kõikidele huvilistele tasuta kasutamiseks.

Mõned soovitused, kus discgolfi mängida:

  • Mäetaguse Discgolfipark Ida-Virumaal – tehniliselt huvitav ja suures osas avatud park, keset sügavaid metsasid, peetakse üheks parimaks pargiks Eestis.
  • Viljandi Discgolfipark – võrratud vaated Viljandi järvele ja mõnusad rajad.
  • Jõulumäe Tervisespordikeskuse discgolfipark Pärnumaal - populaarne, kaunis asukohas.
  • Valgjärve Discgolfipark Põlvamaal – seal on toimunud mitmed suurvõistlused. Park pakub toredat pusimist nii edasijõudnud mängijale kui algajale.
Discgolfi ajalugu
© Tarmo Tomson / Wienerberger AS

Discgolfi ajalugu

Seda, kes esimesena mängis discgolfi, on võimatu öelda. Discgolfi algus on tihedalt seotud tavalise frisbee lennutamisega ja usutakse, et esimesed algelise discgolfi mängijad tekkisid juba 1920-ndatel, kui frisbeedena kasutati pirukavorme ja purgikaasi.

Modernse discgolfi ajalugu ulatub 1960-ndate aastate lõppu, kui kaks meest nimedega George Sappenfield ja Ed Headrick (elas aastatel 1924-2002) võtsid USA-s kasutusele termini "disc golf" ning tutvustasid mängu laiemale üldsusele.

Discgolfi parke leiad kõikjalt maailmast, suurima discgolfi parkide arvuga riik on discgolfi sünnimaa Ameerika Ühendriigid, kus PDGA andmetel on 2016 aasta seisuga ligimale 5000 discgolfi parki.

Maailma esimeseks discgolfi pargiks loetakse Hahamongna Watershed Parki, mille disainis ja paigaldas 1975 aastal Ed Headrick. 

Üritused koostöös Alutaguse Eagle discgolfi klubiga

Oleme koostöös Alutaguse Eagle discgolfi klubiga teinud juba mitmeid üritusi ja mitmed on veel tulemas nii sel kui järgmisel aastal.

Wienerberger Eesti Juuniorite, Seeniorite ja Harrastajate meistrivõistlused discgolfis 2023
© Tarmo Tomson / Wienerberger AS

Wienerberger Eesti Juuniorite, Seeniorite ja Harrastajate meistrivõistlused discgolfis 2023

Jagati 13 komplekti EOK 100 medaleid ning kuus meistrivõistluste pääset.

Võistlused toimusid 21.-23. juulil 2023 Ida-Virumaal. Kohal oli kokku 352 discgolfarit üle Eesti. Võistlused toimusid kolmes grupis ja iga grupp mängis kolme päeva jooksul kahes discgolfpargis: Alutaguse - Iisaku - Mäetaguse. Ilm kolme päeva vältel oli vägagi Eesti suvele kohane: oli päikest ja vihma, oli tuult ja tuulevaikust.

Üritusest lähemalt saad lugeda siit.

Ojasaare Open by Wienerberger 2022
© Wienerberger AS

Ojasaare Open by Wienerberger 2023

Juba varsti leiab aset Ojasaare Open by Wienerberger. Eelmisel aastal ääretult populaarseks osutunud üritus leiab sel aastal aset 27. augustil.

Üritus toimub nagu ikka Ojasaarel, mis suvisel perioodil on limiteeritud perioodiks Ojasaare discgolfipargiks kohandatud. Tegemist on eksklusiivse väljakuga, mis sellisena on kasutuses vaid limiteeritud nädalad. Virumaa discgolfarid on teinud head tööd ja pakuvad taaskord väljakutseterohkeid radasid. Ojasaare omalt poolt pakub kauni ja hooldatud ümbruse.

Eelmise aasta üritusest saad ülevaate siit.

Wienerbergeri näidistesaal Tallinnas
© Heikki Avent / Wienerberger AS

Leia sobiv toode!

Tutvu meie tootevalikuga ja leia sobivad tellised, tellisplaadid, sillutuskivid, katusekivid ja ehitusplokid ning oledki sammukese oma visiooni teostamisele lähemal!

Külasta meie näidistesaali!

Siit saad parima ülevaate Wienerbergeri keraamilistest fassaaditellistest, ahjutellistest, tellislaatidest, sillutuskividest, katusekividest ja ehitusplokkidest ning anname professionaalset nõu!