Meie teise kevadise podcasti teemaks on keraamilised katusekivid. Saates räägime sellest, mis on keraamilised katusekivid, arutame katusekivide kasutamise üle nii katuse- kui fassaadikattematerjalina ja toome välja nüansid, millest lähtuda katusekivi valikul.
Saates jagavad mõtteid, nõuandeid ja kogemusi arhitekt Johann Aksel Tarbe arhitektuuribüroost Arhitekt Tarbe OÜ, RCC Katusetööde OÜ juhatuse liige Mart Sieber ja Wienerberger AS müügi- ja tootearenduse nõustaja Neeme Tulp. Saadet juhib Juuli Nemvalts!
Arhitekt: enne katusekivi valimist suhtle projekteerijaga
Keraamilised katusekivid on hästi traditsioonilised ja pika ajalooga ehitusmaterjalid ning nõudlus nende järele on suur. Keraamiline katusekivi on soe materjal, looduslik, kauakestev, esteetiliselt ilus ja laia värvigammaga. Tegemist on ajalooliselt sisse töötanud materjaliga.
Katusekivi annab hoonele hoopis teistsuguse, kaasaegsema visuaali. Katusekivi suur pluss on tema massiivsus ehk tal on akustiline omadus vihma ja muud müra summutada. Kivikatus on alati vaiksem kui näiteks plekk-katus. Fassaadimaterjalina on katusekivi kena, ajas püsiv ja visuaalne kvaliteedimärk jääb pikaajaliselt alles. Keraamiline katusekivi on hooldusvaba ja UV-kindel.
"Enne katusekivide ostmist on hea suhelda maja projekteerinud arhitektidega ja küsida töö jooniseid, mille järgi saavad katuseehitajad ka keerulisema lahenduse kavliteetselt teostada", räägib Wienerberger katusekivide paigaldamisest arhitekt Johann Aksel Tarbe.
Heaks näiteks katusekivide kasutamisest fassaadikattematerjalina on näiteks mõned Uus-Veerenni elamukvartalis asuvad kortermajad, Keilas asuv laseaed Miki, Harjumaal Jüris põneva ilme saanud Jüri tervisekeskus ja Tallinnas Poordi 1 asuv elu- ja ärihoone.
Millest siis ikkagi katusekivide valikul lähtuda, saad teada, kui kuulad meie järjekordset podcasti. Head kuulamist!
Tutvu meie tootevalikuga ja leia sobivad tellised, tellisplaadid, sillutuskivid, katusekivid ja ehitusplokid ning oledki sammukese oma visiooni teostamisele lähemal!